2021 Yılı ‘Mehmet Akif Ve İstiklal Marşı Yılı’ Olarak Kutlanacak

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 2021'in 'Mehmet Akif Yılı ve İstiklal Marşı' olarak kutlanmasına karar verildi. İstiklal Marşı olarak kabul edildiğini belirterek, "Büyük güçlüklerle kazanılan bağımsızlık mücadelesinin anıtsal bir ifadesi olan İstiklal Marşımız, bütün milleti kadın olarak milli bir kimlik ve kimliğe dönüştürmüştür. Genelge'de, 2021'in İstiklal Marşı'nın İstiklal Marşı olarak kabul edilmesinin 100. yıldönümü olduğuna işaret edildi.

Genelgede, tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca anlamını açıklamak için etkinlikler düzenleneceği belirtildi. İstiklal Marşı'nın önemi ve İstiklal Savaşının önemi yıl boyunca gerçekleştirilecek faaliyetlerin, İstiklal Marşı Kabulü Yönetmeliği ile oluşturulan Merkez Yönetim Kurulu tarafından yürütülecek ve koordine edileceği belirtildi. Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Olayların bir kısmının Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenebileceği ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılabileceği belirtildi.

Bunlara da Göz Atın

Bakan Koca’dan İstanbul İçin Uyarı: ‘Hasta Artışı Olduğu Görülüyor’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul'u işaret ederek uyarı mesajı yayınladı. Koca, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.